Gjiganti i përgjumur zgjohet  

19/10/2020 9:51 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tridhjetë vjet pas bashkimit, Gjermania po mban mbi supe më shumë përgjegjësi. Por ka edhe shumë më tepër për të bërë   Margaret Thatcher i druhej dhe e kundërshtonte haptazi ribashkimin e Gjermanisë Lindore dhe Perëndimore. François Mitterrand thuhej se kishte të njëjtat shqetësime, megjithëse e pranonte se ishte e pashmangshme. Giulio Andreotti përsëriste vazhdimisht shakanë e famshme: se e donte aq shumë Gjermaninë, saqë dëshironte të kishte dy të tilla. Megjithatë, pavarësisht rezervave të udhëheqësve britanikë, francezë dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of