Gjobat pa apelim

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Intervistë me znj.Linda Rusmali, drejtore e drejtorisë juridike në Ministrinë e Financave Që nga fillimi i vitit të ardhshëm, apelimi administrativ i vendimeve të organeve tatimore nuk do të jetë i mundur. Projektligji i ri për procedurat tatimore do të eliminojë Komisionin e Apelimit Tatimor dhe e vetmja rrugë për tatimpaguesit do të jetë ajo e gjykatës. Të paktën deri sa të krijohet gjykata e posaçme administrative. Në këtë pikë, Ministria e Financave duket e vendosur, megjithë pakënaqësitë e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of