Gjuetia e punëdhënësve

22/02/2016 12:17 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë kryeqytetin shqiptar, numri i atyre që kërkojnë punë dhe që janë të regjistruar si të tillë është ndjeshëm më i lartë sesa oferta. Për vitin e kaluar, në zyrën e punës së Tiranës u llogaritën rreth 11,000 vende të reja pune. Ndërsa pjesa dërrmuese e atyre që janë në kërkim të një pune, rreth 60%, janë femra. Tregu vazhdon të jetë i etur për profesione të veçanta, ku ndër profilet më të kërkuara janë: teknikë të teknologjisë së komunikimit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of