Gjuha e trupit

19/06/2017 2:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShitësit vëzhgojnë emocionet e blerësve. Kamerat me qark të mbyllur, kamerat me imazhe termike, kapelet me elektroda të inkorporuara dhe pajisje të tjera po rrisin shitjet   Nga muaji shtator i vitit të kaluar e deri në prill të këtij viti, një rrjet librarish franceze në Paris, ka vendosur kamera në ambientet e brendshme për të vëzhguar lëvizjet e blerësve, shprehitë e tyre të ndryshme të fytyrës, habinë, pakënaqësinë, konfuzionin apo hezitimin. Kur një blerës ecte në fund të një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of