“Gjuha ndaj elektoratit mbetet retorikë, fushata elemente amerikane, por pa debat”

05/04/2021 10:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Edlira Gjoni, Eksperte Komunikimi    Partitë politike vazhdojnë t’i drejtohen elektoratit me një gjuhë përsëritëse dhe pa argumente. Për eksperten e komunikimit, Edlira Gjoni, gjuha retorike pa argumente dhe e paazhurnuar duket se lidhet me perceptimin që kanë palët politike për votuesit, duke i konsideruar të pazhvilluar mjaftueshëm, që të meritojë përgatitje të vërteta e standarde të larta. Në lidhje me imazhin, znj. Gjoni thekson se ajo që bie në sy nga lideri i së djathtës është prania e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of