Globalizimi ndan te pasurit dhe te varferit

18/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Steve Schifferes BBC News Ka shqetesime lidhur me ritmin me te cilin po ecen globalizimi ne mbare Boten, sipas nje sondazhi te kryer nga BBC ne nivel global Jeta ka ndryshuar ne menyre drastike ne zonat urbane si Shangai Gjysma e te anketuarve ne sondazhin e kryer ne 34[1] vende ne mbare Boten jane shprehur se ritmi i globalizimit eshte shume i shpejte, ndersa 35% te te anketuarve kane qene te mendimit se globalizimi po ecen me ritme […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of