Goditja afatgjatë e COVID-19

13/07/2020 12:16 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPandemia është këtu për të qëndruar gjatë. Sektorët që rrezikohen më shumë nga ndryshimi i sjelljes konsumatore dhe frenimit të shpenzimeve. Struktura e brishtë ekonomike paralajmëron ditë të vështira për të vegjlit, por edhe të mëdhenjtë. Pabarazia sociale në vend pritet të përkeqësohet. Sipërmarrjet po përshpejtojnë marrjen e masave për t’u përgatitur për valën e dytë të virusit, nëse do të ndodhë, duke rritur për muajin korrik investimet në teknologji. Të mëdhenjtë pritet të blejnë të vegjlit   Nga Dorina […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of