Google do të ndalë gjurmimin e përdoruesve në internet për profilizimin e reklamave

08/03/2021 12:56 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sipas Jounce Media, shoqëri këshillimi në reklamimin dixhital, Google zinte 52% të të gjithë investimeve të reklamave në botën dixhitale   Vitin e ardhshëm, Google do të ndalë gjurmimin e përdoruesve në web, me synim personalizimin e reklamave. Për shkak të rritjes së shqetësimeve në lidhje me privatësinë, kolosi më i madh i reklamave dixhitale në botë konfirmoi synimin për të ridimensionuar kapacitetin e profilizimit të përdoruesit. “Ruajtja e internetit të hapur dhe i aksesueshëm nga kushdo kërkon nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of