Google Play arrin në 25 miliardë shkarkime

01/10/2012 12:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDyqani virtual i aplikacioneve, Google Play, ka arritur edhe një rekord të rëndësishëm. Platforma e aplikacioneve mobile për pajisjet që bazohen në sistemin operativ Android, dyqani Google Play ka arritur në më shumë se 25 miliardë shkarkime të aplikacioneve dhe ky numër është  i rëndësishëm po të kihet parasysh se në të shiten edhe libra, filma dhe muzikë. Për të festuar këtë moment, Google ka ulur çmimin e disa lojërave mobile në vetëm 25 cent. Përveç lojërave, blerësit në dyqanin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of