Grantet për rindërtimin

16/11/2020 12:56 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rreth 60% e fondit të miratuar për grantet e rikonstruksionit të apartamenteve dhe shtëpive individuale të dëmtuara nga tërmeti janë paguar deri tani, sipas të dhënave të Ministrisë të Rindërtimit. Përfitues të këtyre grandeve janë 22 mijë familje për 11 bashki të vendit. Totali i fondit të miratuar për t’u shpërndarë është 9,8 mld lekë. Programi për dhënien e granteve të rikonstruksionit parashikon që punimet për dëmtime të klasifikuara, si: DS1, DS2, DS3, të mund të kryhen vetë nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of