Gratë kanë marrë një të tretën e kredisë

12/08/2019 8:31 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë mentalitetin e familjeve shqiptare është burri ai “që i del për zot” halleve të shtëpisë dhe ai që siguron më shumë të ardhura. Ndonëse ky realitet është shumë më ndryshe në ditët e sotme, sërish burrat janë ata që marrin më shumë përgjegjësi mbi vete, siç mund të jetë edhe rasti i marrjes së një kredie. Burrat përgjigjen për 69% të vlerës së kredive të dhëna nga bankat e nivelit të dytë në 2018-n, ndërsa gratë vetëm për 31% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of