Gratë sipërmarrëse kanë vështirësi në financa

12/07/2021 10:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me znj. Antonela Hako, kryetare e Dhomës Ekonomike të Gruas   Pandemia i ka ndikuar negativisht sipërmarrjet në vend dhe këtë e kanë ndier edhe femrat në biznes. Znj. Antonela Hako, kryetare e Dhomës Ekonomike të Gruas, pohon se gratë sipërmarrëse kanë vështirësi në financa, pasi pasuritë që ato mund të vënë si kolateral janë të pakta, duke humbur kështu mundësinë për të marrë financim në banka. Nga ana tjetër, fondet grante apo mbështetjet nga institucionet publike kanë qenë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of