Greket: e bejme per 82 milione euro

06/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vetëm 7 kompani nga 13 që kaluan fazën e parë të tenderit për ndërtimin e tunelit Tiranë-Elbasan kanë paraqitur ofertat ekonomike javën e kaluar. Në këtë fazë të dytë, operatorët bënë paraqitje të preventivit të tyre, për të ndërtuar një nga projektet më të përfolura të qeverisë. Firmat, të cilat prezantuan ofertat, ishin kryesisht firma të njohura në vend, që kanë zhvilluar edhe më parë projekte infrastrukture. Bie në sy prania e tri firmave greke: AEG, AK, “Mochlos” dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of