Greket: Ku te investojme

29/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipermarrjet greke po interesohen per mundesi te reja investimi ne Shqiperi. Turizmi dhe bujqesia keshillohen per investimet private. Ne investimet publike ofrojne konsulence Strategjia e investitorëve grekë për Shqipërinë tashmë ka ndryshuar. Pak vite më parë, mjaftonte që një kompani greke të kishte kapitalin e duhur dhe hapësirat për të investuar në Shqipëri ishin të mëdha. Sot, mundësitë e investimeve në vend janë më të kufizuara (janë realizuar privatizime të rëndësishme në telekomunikacione, sektorin bankar, energji etj.), por njëkohësisht kriza […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of