Greqi, paralajmërime nga FMN-ja dhe Eurozona

10/10/2016 4:38 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Qeveria mori një sërë paralajmërimesh në lidhje me ekonominë greke, një ditë pasi FMN-ja bëri me dije se ekonomia do të rritej me vetëm 2.8% vitin e ardhshëm. FMN-ja nxori një raport të ri, i cili përmbante përllogaritjet fiskale për vendet anëtare, në të cilin suficiti grek ishte vetëm 0.1% e PBB-së këtë vit, ndryshe nga parashikimi i qeverisë prej 0.6% për 2017. Fondi pret që suficiti të kapë vlerën 0.7% të PBB-së, kundrejt 1.8% që projektbuxheti parashikon. FMN-ja […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of