Greqi, turistët druhen, por investitorët afrohen

23/07/2012 11:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMenaxherët e hoteleve më të mëdha në Greqi ndihen të pasigurt, ndërsa shqetësimet për të ardhmen e vendit në Eurozonë kanë shtuar turbulencat në industrinë e turizmit, e cila zë rreth 16% të Prodhimit të Brendshëm Bruto. Ndërkohë, disa investitorë privatë e shohin vlerë në sektor, sepse çmimet kanë rënë dhe hotelet po mbahen kryesisht nga të ardhurat prej të huajve. Çmimet mesatare të net-qëndrimeve në hotelet e Athinës janë rreth 16% në pesë muajt e parë të këtij viti […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of