Grupi FCA, konfirmohen modelet Fiat 500X, Alfa Romeo dhe Maserati

19/10/2020 9:55 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Grupi ka njoftuar marrjen e një kredie prej 6.3 miliardë eurosh. Shuma do të shpenzohet për të rinovuar linjat në fabrikat e Italisë dhe për prodhimin e modeleve të reja, ku shumica e tyre do të elektrizohen   Duke njoftuar marrjen e një kredie prej 6.3 miliardë eurosh, grupi Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ka dhënë detaje të mëtejshme mbi planin industrial që do të përfshijë fabrikat italiane të grupit. Në fakt, kredia me garanci shtetërore do të investohet në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of