Grupi i Stabilitetit: Ecuria e ekonomisë, e pasigurt

27/07/2020 9:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGrupi Këshillimor i Stabilitetit Financiar zhvilloi një takim të posaçëm për të shqyrtuar efektet e pandemisë në sistemin financiar në vend dhe ekonominë në tërësi. Institucionet financiare në vend deklaruan se, rreziqet për aktivitetin ekonomik të vendit dhe sistemin financiar, që vijnë nga pandemia, mbeten të pranishme dhe ecuria e këtyre rreziqeve mbetet e pasigurt. Për shkak të situatës së krijuar, Grupi i Kontaktit sugjeroi se, autoritetet publike do të vijojnë të mbështesin veprimtarinë e sistemit financiar, me masat e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of