Guida/ Certifikohen 159 udhërrëfyesit e parë turistikë të Shqipërisë

05/03/2017 11:59 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria do të ketë për herë të parë udhërrëfyesit turistikë të certifikuar nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes. Janë gjithsej 159 udhërrëfyes turistikë që javën e kaluar u pajisën me certifikatë dhe me bexhën zyrtare, të cilat do të jenë dokumentet zyrtare që do të paraqesin këto guida për të ushtruar profesionin e tyre, të rregulluar tashmë në bazë të ligjit “Për Turizmin” (93/2015). Këta emra do të jenë tashmë të afishuar në Regjistrin e Udhërrëfyesve të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of