Guvernatori Gërguri dorëzoi në Kuvend raportin vjetor

09/07/2012 12:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGuvernatori Gani Gërguri i dorëzoi Kryeparlamentarit Jakup Krasniqi raportin vjetor të Bankës Qendrore për vitin 2011. Ai e njohu Kryetarin e Kuvendit, në vija të përgjithshme, me performancën vjetore dhe me realizimin e objektivave ligjore. Krahas sigurimit të stabilitetit financiar të vendit, si dhe normës së rritjes ekonomike prej 5%, guvernatori theksoi si arritje edhe funksionalizimin e plotë të tregut të letrave me vlerë të qeverisë, të skemës së sigurimit të depozitave, të Byrosë Kosovare të Sigurimit dhe përmbushjen e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of