Hahn: Tregu i përbashkët i Ballkanit Perëndimor, i mundur brenda 2-3 viteve

14/11/2016 11:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPër komisionerin për Zgjerimin, Johannes Hahn, Ballkani Perëndimor i ka të gjitha gjasat që të kthehet në një treg të vetëm brenda dy apo tri viteve, nëse ka vullnet politik. Sipas tij, qëllimi i përbashkët është që të ndalet ‘dalja e trurit’ nga rajoni, t’i jepet perspektivë dhe të shtohen vendet e reja të punës. Një treg i përbashkët konsiston në lëvizjen e lirë të njerëzve, të mallrave, shërbimeve dhe të kapitalit, që ekziston tashmë mes 28 vendeve të BE-së. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of