Hapet gara per HEC-in e Ashtes

21/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Qeveria terhiqet nga HEC-i gjigand, hidocentrali i Bushatit zhvendoset ne Ashte. Oferta per koncensionin mbi lumin Drin publikohet te gazeta Financial Times Nje hidrocentral i ri do te ndertohet mbi lumin Drin. Ministria e Ekonomise ka publikuar ne gazeten e njohur Financial Times te dates 16 janar 2008 tenderin e hapur per koncensionin e nje hidrocentrali mbi lumin Drin, pikerisht ne Ashte. Ky hidrocentral ne fakt eshte nje zhvendosje e “gjigandit”qe do te ndertohej ne Bushat dhe do te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of