Hasalami: Po synojmë fabrikat e pasurimit, të rrisim vlerën e eksporteve

02/07/2018 12:49 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMehmet Hasalami, drejtori i Programeve të Zhvillimit të Minierave në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, thotë se investimet e reja në industrinë minerare po orientohen në uzinat e përpunimit dhe pasurimit me aktivizimin e të cilave, vlera e eksporteve rritet dukshëm. Në një intervistë për “Monitor”, ai shpjegon planet për investime në industrinë minerare dhe perspektivat.   Cilat janë planet dhe politikat për zhvillimin e industrisë minerare këtë vit? Vendi ynë është një vend i pasur me burime minerare dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of