HEC-et, biznesi peng i burokracive

05/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elona Gusmari Kompanite e interesuara per marrjen me koncesion te hidrocentraleve ne vendin tone perballen me vonesa te shumta, qe per to perkthehet ne kohe dhe para te humbura Kur qeveria hapi driten “jeshile” per dhenien me koncesion te hidrocentraleve, sektori privat, duket se paraqiti mjaft interes, gje e cila konfirmohet edhe nga numri i madh i ftesave per tendera te ofruar nga Ministria e Ekonomise, Tregtise dhe Energjetikes. Sektori hidroenergjetik, numeron rreth 120 projektpropozime, nje pjese e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of