HEC-et, historia përsëritet

01/07/2019 1:23 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDy vite më parë, Ministria e Energjisë dhe Industrisë njoftoi se ka shpallur fituesit e koncesionit për hidrocentralin mbi lumin e Shalës. Historia nis më herët. Në tetor 2016, ministria anuloi kontratën e ndërtimit të 6 hidrocentraleve në Lumin Shalë të Thethit, që ishin shpallur se do të nisnin ndërtimin që në 2014. Argumenti ishte se “kompania nuk kishte plotësuar dokumentacionin e kërkuar”. Por një vit më vonë, në 2017, qeveria vendosi të rihapë procedurën e shfrytëzimit të Lumit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of