HEC-et, ja kostot mjedisore në një zhvillim kaotik

09/10/2017 4:23 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet hidrobiologu Olsi Nika, mbi dëmin e shkaktuar dhe çfarë mund të bëhet për uljen   HEC-e të vogla në të njëjtën rrjedhë mund të kenë ndikime domethënëse dhe të pakthyeshme në ekosistemet ujore duke dëmtuar rrjedhën, florën dhe faunën, por edhe duke shkaktuar konflikte me përdorues të tjerë të ujit…   Shqipëria ka ndërtuar pafund hidrocentrale, por sot nuk ka asnjë studim që mat ndikimin që ka dhënë kjo politikë në mjedis, në florë apo faunë. Hidrobiologu Olsi Nika, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of