Hekur nga Serbia e Mali i Zi

07/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Viti 2007 shenon nje rritje te partneritetit tregtar mes vendit tone dhe dy tregjeve fqinje dhe riorientim te tregtise. Megjithate, kuotat pa takse doganore jane shfrytezuar shume me mire nga prodhuesit serb e malazez. Deficiti tregtar me Serbine dhe Malin e Zi thellohet 820% ne 5 vite Rritja e interesit te tregut shqiptar per produkte serbe e malazeze dhe aftesite e medha eksportuese te ketyre dy tregjeve kane bere qe deficiti tregtar i Shqiperise me keta […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of