Hekuri, vershojne importet

26/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Kanë mjaftuar 8-muaj nga zbatimi i Marrëveshjes së Ndërmjetme dhe importet e hekurit janë rritur 38%. Prodhuesi vendas “Kurum” kërkon mbështetje nga qeveria për të shtuar prodhimin dhe rritur eksportet Marrëveshja e Ndërmjetme që ka sjellë uljen e tarifave doganore, është duke dhënë një ndikim negativ te prodhuesit vendas të hekurit. Administratori i “Kurum”, Zeki Kaya thotë se rritja e importeve ka vënë në vështirësi prodhuesit vendas, sepse ata janë vënë në konkurrencë direkte me teknologjitë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of