Helmet qarkullojne pa pengesa

03/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ibrahim Rexhepi Importimi i lendeve te rrezikshme kercenon ambientin dhe shendetin e njerezve ne Kosove Tri maune bullgare kane qene te ngarkuara me vaj disulfurik, ndersa ne dokumentacion ishte shenuar sikur transportonin vaj hidraulik. Dergesa ishte nisur nga Irani, por ne Bullgari supozohet te jete ngarkuar vaji i rrezikshem ne vend te vajit hidraulik. Maunet e kane kaluar kufirin ne Han te Elezit, ndersa jane ndaluar rastesisht ne Qafe te Duhles nga policia, e cila kishte verejtur se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of