Hendek mes arsimimit dhe punes

31/01/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe gjithe rritjen e numrit te te rinjve qe marrin nje diplome universitare, kompanite vazhdoje te kene veshtiresi te gjejne ekspertin e tyre. Reforma ne arsimin e larte Albana MUCAJ Një përkthyese e mirë e anglishtes mund të gjendet lehtësisht në Shqipëri, por shumë e vështirë është që ajo të jetë një sekretare e mirë. Me këtë rast, agjencitë që operojnë në rekrutimin e ekspertëve, menaxherëve dhe drejtuesve të kompanive, shprehen se ajo çfarë kërkon tregu i punës gjendet pjesërisht […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of