Heqja e TVSH dhe tatimfitimit te biznesi i vogël do të rrisin informalitetin

22/06/2020 11:54 AM 0 komente

Një nismë e re po shqyrtohet nga qeveria që biznesi i vogël me xhiro deri në 14 milionë lekë të përjashtohet nga TVSH. Për biznesin e vogël do të merret vendim që edhe tatimi i thjeshtuar 5% për fashën me xhiro 5 milionë lekë deri në 14 milionë lekë të bëhet zero deri në 2029. Pas prezantimit nga kreu i qeverisë i të dyja nismave, ende nuk ka detaje konkrete për hartimin e tyre, por Alban Zusi, president i Qendrës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of