Hidrosanitaret nuk “ndoten” nga Covid-19

07/12/2020 12:27 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në 9 muaj, në Shqipëri, u importuan 4% më pak pajisje hidrosanitare, pllaka dhe qeramikë për çatitë e shtëpive se vjet. Për pesë operatorët kryesorë të tregut, shitjet në periudhën e karantinës u pezulluan. Me hapjen e ekonomisë për disa kompani, blerjet e konsumatorit familjar që kërkoi të zëvendësonte pajisjet, e forcuan 30% kërkesën, ndërsa për të tjerë, moskthimi i emigrantëve në atdhe reduktoi shitjet në të njëjtat nivele.   Dorina Azo Kriza e Covid-19 nuk ka ndikuar negativisht […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of