HIQEN 56 LEJE DHE GJOBITEN 65

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekspertët e Ministrisë së Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës kanë kaluar në sitën e tyre të gjithë lejet e dhëna për shfrytëzimin e minierave dhe guroreve. Në një deklaratë për mediat zëvendësministri i kësaj ministrie, Neritan Alibali, është shprehur se pas kontrollit të ministries janë konstatuar mjaft probleme me subjektet, që veprojë në këtë fushë. Kështu 54 prej tyre në kundërshtim me ligjin, nuk kryenin aktivitet prodhues, duke mos e shfrytëzuar lejen për më shumë se një vit. Për rrjedhojë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of