Hiqet dogana, fasonistet presin partnere te rinj

02/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintVendimi i qeverise per te zeruar doganen per lendet e para te importuara nga vendet jo te BE-se mirepritet nga industrialistet: Do te nxise sektorin dhe do te rrise vleren e shtuar Nga Laura Cela Pas ankesave të vazhdueshme të biznesit të fasonit, të publikuara në revistën “Monitor”, qeveria ka vendosur të heqë taksën doganore prej 12.5 përqindësh për lëndët e para të industrisë fason, që importohen nga vende jo të Bashkimit Europian. Kryeministri Berisha, duke prezantuar këtë masë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of