Honda do të prodhojë në Turqi makina me timon në të djathtë

24/05/2018 9:57 AM 0 komente

Firma japoneze “Honda”, e cila është një nga prodhuesit e rëndësishëm të industrisë automobilistike në Turqi, modelin e ri të gjeneratës së 10-të të “Civic Sedan”, të cilën e ka testuar dhe prodhuar në fabrikat e saj në Turqi, do ta eksportojë edhe në tregun e Anglisë, Irlandës dhe Qipros me alternativa të ndryshme në motor dhe transmision të ri si dhe me versionin me timon në krahun e djathtë.

/trt turkey

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of