Hotelet, gara e markave   

19/10/2020 9:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në vitin 2018, qeveria nisi zbatimin e një pakete fiskale për nxitjen e hoteleve me 4 dhe 5 yje, kryesisht marka ndërkombëtare. Një vit më pas, sipërfaqja e lejeve të ndërtimit të dhëna për hotele kërceu në një rekord 419 mijë m². Sot janë të paktën 7 marka ndërkombëtare në treg, kryesisht në partneritete me grupe të mëdha biznesi vendase, nëpërmjet kontratave franchising. Pjesa më e madhe e projekteve janë në fazë ndërtimi dhe të përqendruara në Tiranë. COVID-19 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of