Huawei dhe pasojat e sanksioneve të SHBA

05/04/2021 10:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Edhe zgjedhja e presidentit Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë ka lënë të kuptohet se nuk do të ketë ndryshime të mëdha   Në vitin e pandemisë dhe me sanksionet tregtare të vendosura nga SHBA, Huawei përpiqet të rezistojë. Rezultatet financiare të 2020-s, të sapopublikuara nga kompania me seli në Shenzen, konfirmojnë këtë rrugë. Shifrat tregojnë qartë se udhëtimi i mundimshëm i kolosit kinez është qetësuar. Qarkullimi global i kompanisë, në vitin 2020, është 136.7 miliardë dollarë, në rritje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of