Humbje te medha ne ushqime

22/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProduktet bujqesore ne vend kane nivel humbjeje 40% krahasuar me prodhimin. Ne rrjetet e shitjes me pakice, humbjet jane me pak se 1%. FAO: Ne bote, humbet dhe hidhet nje e treta e ushqimeve Dëmtimi dhe humbjet e ushqimeve që nga prodhimi deri në momentin e konsumit të tyre përbëjnë shqetësim të madh për tregjet e konsumit, në një periudhë kur çmimet janë rritur dhe prodhimi rritet me ritme të kufizuara. Në tregun shqiptar, humbjet më të mëdha ndodhin gjatë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of