Hyperloop, përfundon me sukses prova e parë e trenit të shpejtë

16/11/2020 12:54 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kapsula çoi në destinacion dy pasagjerë, në një eksperiment me shkallë të zvogëluar. Ndoshta një ditë, Hyperloop do të përshkojë kilometra të tërë, në pak sekonda   Testi i parë i Hyperloop rezultoi i suksesshëm. Disa ditë më parë, treni hiper i shpejtë në pronësi të Virgin mbërriti në destinacion, duke pasur në bord dy persona – Josh Giegel, Chief Technology Officer dhe bashkëthemeluesi i sipërmarrjes, dhe Sara Luchian, drejtuesja e “passenger experience”. Kjo ishte hera e parë që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of