Hyundai i10 restyling

15/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ndërron fytyrë dhe përdor motorin e ri 1.0 litra me tre cilindra që çliron vetëm 99 g/km CO2 Rishikimi i thellë që është aplikuar mbi Hyundai i10 ishte rasti më i mirë për ti injektuar një dozë cilësish estetike dhe mekanike makinës së vogël koreane. Përveç riprojektimit të pjesës ballore që ndjek stilin e “skulpturës fluide” që u inaugurua tek motra e madhe ix35, e vogla Hyundai i10 që u prezantua në Sallonin e shkuar të Parisit përfiton edhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of