IÇK- shtator 2016

24/10/2016 4:48 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRritja e çmimeve të ushqimeve ushtroi presion rritës për inflacionin e muajit shtator. INSTAT njoftoi se indeksi i çmimeve të konsumit shënoi 1,8%. Një vit më parë, ky ndryshim ishte 2,2%. Ndikimi i grupeve kryesore në ndryshimin vjetor të indeksit të çmimeve të konsumit. Rritja vjetore në muajin shtator është ndikuar kryesisht nga grupi “Ushqime dhe pije joalkoolike” me +1,35 pikë përqindje. Çmimet e grupit “Shërbimi arsimor” kanë kontribuar me +0,15 pikë përqindje. Çmimet e grupit “Mallra dhe shërbime të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of