Ikin kinezët / Grupi Kastrati, në negociata për të blerë koncesionin e Aeroportit të Rinasit

21/12/2020 10:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGrupi “Kastrati”, më i madhi në vend, është në negociata për të blerë aksionet e kompanisë kineze, “Real Fortress Private Limited”, e cila zotëron 100% të aksioneve të “Tirana International Airport”, që menaxhon koncesionin e aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza”. “Monitor” ka mësuar se palët janë në negociata dhe transaksioni pritet që të përfundohet gjatë ditëve të ardhshme. Të kontaktuar nga “Monitor”, burimet zyrtare të “Tirana International Airport” nuk bënë asnjë koment. Grupi kinez i shërbimeve financiare “China Everbright”, njoftoi në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of