Ikin lojërat e fatit, fitimet i merr kazinoja

02/11/2020 12:08 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kompanitë e lojërave të fatit ishin historikisht ndër më fitimprurëset në vend, edhe për normë, edhe në vlerë. Por, pas një vendimi politik, nga 1 janari i vitit 2019, ligji për lojërat e fatit mbylli pak vite më parë aktivitetin për bastet sportive dhe kazinotë elektronike, duke lejuar vetëm aktivitetin e kazinosë në qendër të Tiranës, bingot tradicionale dhe Lotarinë Kombëtare (një koncesion 10-vjeçar). Në 2019-n, “Regency International Casino Tirana” u rendit sipas të dhënave nga Tatimet (kompania nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of