Ilacet rturbullojner tregun

30/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNe prag te hyrjes ne fuqi te aplikimit te TVSH-se me 10%, tregtaret duken te papergatitur sesi do te veprohet me shitjen e barnave, ne kohen kur mungon udhezimi dhe lista e rimbursimit Tregu i barnave në Shqipëri pritet të futet në një skemë të paqartë aplikimi të TVSH-së në masën e 10 përqindëshit. Nga njëra anë kemi Ministrinë e Financave, e cila garanton se nuk do të ketë rritje të çmimit, kurse nga ana tjetër tregtarët, (importuesit dhe farmacitë), […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of