Ilaci kunder urise dhe varferise

05/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   Përgatiti: M.Despoti Viti i Patates Patatja do të jetë në vëmendje gjatë gjithë vitit 2008, duke zënë kështu vendin kryesor në gamën e produkteve bujqësore për vitin 2008. Në bazë të propozimit të bërë nga Qendra Ndërkombëtare e Patates në Peru, Kombet e Bashkuara kanë vendosur të caktojnë vitin 2008 si Vitin Ndërkombëtar të Patates. Misioni i deklaruar për Vitin Ndërkombëtar të Patates nga ana e Kombeve të Bashkuara është rritja e ndërgjegjësimit për rëndësinë e patates si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of