Imazhi i pasurisë

05/11/2018 12:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNiveli i pasurisë së 1% të më të pasurve mund të ketë arritur kulmin. Por, në shumë vende pjesa e tyre e pasurisë ka rënë   Lee Shau Kee u shpërngul në Hong Kong në vitin 1948, një vit përpara se Partia Komuniste e Kinës të merrte kontrollin, shkruan The Economist. Në vitin 1976 ai krijoi kompaninë Henderson Land Development, e cila ndihmoi në zhvillimin e ndërtesës më të lartë në Hong Kong dhe në ndërtimin e hotelit ku Edward […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of