Importet, rriten në vlerë, ulen në sasi

02/04/2018 11:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë dhënat nga INSTAT për importet e grupit “perlat natyrale, gurët e çmuar, bizhuteritë, monedhat”, kanë shënuar rritje në vlerë, por rënie në peshën totale. Në 2017-n, importet e këtij grupi kapën vlerën e 1.3 miliardë lekëve, me një rritje prej 13% krahasuar me një vit më parë. Krahasuar me dhjetë vite më parë, importet e perlave natyrale, gurëve të çmuar, bizhuterive dhe monedhave, janë rritur me rreth 3.4 herë në vlerë. Ndryshe ka ndodhur me sasinë. Sasinë më të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of