Incentivat fiskale për pensionet private janë të pamjaftueshme 

29/03/2021 10:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Estela Koçi, drejtore e përgjithshme e shoqërisë administruese të fondeve të pensionit dhe e aseteve të sipërmarrjeve të investimeve kolektive Credins Invest   Estela Koçi, drejtore e përgjithshme e shoqërisë Credins Invest, mendon se incentivat fiskale për të nxitur zhvillimin e pensioneve private sot janë të pamjaftueshme. Sipas saj, nevojitet një limit më i lartë i përjashtimit të kontributeve nga tatimi mbi të ardhurat personale dhe tatimit mbi fitimin për shoqëritë punëdhënëse. Znj. Koçi shprehet se fondet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of