Indeksi i Çmimeve të Konsumit

11/06/2018 8:08 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInflacioni në muajin maj arriti në 2.1% në muajin maj, duke ju afruar objektivit të Bankës së Shqipërisë 3% . KY ishte niveli më i lartë i ndryshimit mujor që nga qershori 2013. Sipas INSTAT, çmimet u rriten në të gjitha grupet kryesore të produkteve të konsumit, por ritmin më të lartë e patën ushqimet dhe uji. Rritja vjetore e çmimeve në muajin Maj është ndikuar kryesisht nga grupi “Ushqime dhe pije joalkoolike” me +1,10 pikë përqindje. Çmimet e grupit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of