Indeksi i Bazelit për pastrimin e parave

17/08/2020 9:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shqipëria, vendi i dytë me riskun më të lartë në Europë   Shqipëria është vendi europian me pikëzimin më të lartë sa i takon riskut të pastrimit të parave dhe terrorizmit, pas Turqisë. Indeksi i vitit 2020 i Institutit të Bazelit, e rendit vendin tonë të 44-in mes 141 vendeve të botës, lidhur me këtë fenomen, duke marrë 5.69 pikë. Turqia ndodhet tre pozicione më sipër, e 41-a, me 5.76 pikë. Nga vendet e Ballkanit Perëndimor, Bosnjë-Hercegovina renditet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of